TOP lista (veljača, 2022.) 8 ožujka, 2022

BELETRISTIKA:

1. Kleypas, Lisa. U lovu na Cassandru. Zagreb : Mozaik knjiga, 2022.
  2. Medie, Peace Adzo. Njegova jedina supruga. Zagreb : Sonatina, 2021.
  3. Johns, Ana. Žena u bijelom kimonu. Zagreb : Mozaik knjiga, 2021.
  4. Kelk, Lindsey. Volim New York. Zagreb : Znanje, 2011.
  5. Young, Samantha. Svaka mala stvar. Zagreb : Fokus komunikacije, 2021.

PUBLICISTIKA:

1. Furlan, Mira. Voli me više od svega na svijetu : priče o pripadanju. Zaprešić : Fraktura, 2021.
  2. Bahr, Hermann. Dalmatinsko putovanje. Zagreb : Grafički zavod Hrvatske, 1991.
  3. Petitcollin, Christel. Kako manje misliti : za one koji beskonačno analiziraju. Zagreb : Poetika, 2020.
  4. Bosco, Federica. Govorili su da sam preosjetljiva : za one koji puno razmišljaju i previše brinu. Zagreb : Poetika, 2021.
  5. Ernaux, Annie. Godine. Zagreb : OceanMore, 2021.

DJECA I MLADI:

1. Veronek-Germadnik, Saša. Jezoviti oglasi. Zagreb : Školska knjiga, 2003.
  2. Daynes, Katie. Što su osjećaji? Zagreb : Profil knjiga, 2021.
  3. Bright, Rachel. Vjeverice svađalice. Zagreb : Profil knjiga, 2021.
  4. Bieber, Hartmut. Već imam 3 godine : igranje, učenje i otkrivanje. Zadar : Forum, 2014.
  5. Prvih 100 životinja. Zagreb : Mozaik knjiga, 2017.
Nema komentara na TOP lista (veljača, 2022.)

NASTAVLJA SE PROJEKT ZIDNIH NOVINA U 2022.

Imamo lijepe vijesti. I ove godine Ministarstvo kulture i medija osiguralo je financijsku podršku za nastavak projekta ZIDNE NOVINE / DEMOKRATIZACIJA KULTURE SJEĆANJA U KNINU / 2022. Cilj projekta je, kao i do sada, međugeneracijsko povezivanje, upoznavanje mlađih generacija s nekadašnjim životom u Kninu, odnosno sagledavanje povijesti grada iz perspektive „malog“ čovjeka. Kao i prethodnih godina, teme o kojima će biti riječi, spontano su se nametnule budući da su činile neizostavni dio gradskog života. Riječ je temi željeznice i N.K. Dinara. Ovom prilikom pozivamo sve zainteresirana Kninjane da u četvrtak 24. 3. 2022. godine u 17 sati dođu u Narodnu knjižnicu Knin na neformalno druženje kako bi razgovarali o projektu, navedenim temama i kako bi se dogovorili oko daljnjih aktivnosti. Također, svi Kninjani koji su voljni sudjelovati u projektu, iznijeti svoja sjećanja i/li ustupiti fotografije koje se tiču navedenih tema, a nisu u mogućnosti doći u Narodnu knjižnicu Knin u navedeno vrijeme, mogu se javiti putem e-maila: zidne.novine.knin@gmail.com, putem Facebook stranice Udruga Porta ili na mob: 091 902 8520. Projekt provodi Udruga Porta u partnerstvu sa Srednjom školom Lovre Montija Knin, Narodnom knjižnicom Knin i umjetničkom organizacijom Otvoreni likovni pogon iz Zagreba.

Nema komentara na NASTAVLJA SE PROJEKT ZIDNIH NOVINA U 2022.